Najděte si akci!

Rozšířené
< Květen 2024 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Country tance

Popis stylu: Popis stylu (disciplíny) - OLD TIME DANCE: historické tance, které se již dále nevyvíjí, udržují je soubory podobné našim národopisným kroužkům, množství těchto tanců je v podstatě konečné.Jeho kořeny sahají už do Anglie 16. století na jehož konci se už objevil i samotný název country. V současné době jde o venkovské a městské tance v country stylu vytvořené v průběhu 19. a 20. století v anglo-amerických oblastech. Tyto tance se tančí v kruhu, ve dvou řadách proti sobě nebo v zástupu, ve čtvercovém postavení nebo v kolonách po trojicích. Hromadné tančení country je tedy typické vytvářením různorodých tanečních figur. K tomu byl obvykle potřeba nějaký organizátor. „Za starých dob jím byl taneční mistr nebo ceremoniář, který napovídal sled figur a pořadí jednotlivých figur, aby nedošlo ke srážce tanečníků. V Americe se z nápovědy vyvinul tzv. caller, který vydává pokyny k tanci.“

  • CONTRA DANCE: tance v dlouhých řadách.
  • SQUARE DANCE: tance ve čtverylkách; existují kluby, které věnují čistě Square Dance.
  • CIRCLE DANCE: tance v kruzích.
  • ROUND DANCE: párové tance, které se tancují po obvodu sálu; tanečníci ovládají soubor figur, které jsou vyvolávány. Velmi zjednodušeně: jsou společenské tance, jejichž choreografie je vytvářena přímo na parketu; existují kluby (skupiny) které se věnují čistě Round Dance.
  • LINE DANCE: tančí se na moderní rytmickou (nejen country) hudbu. Tanec se skládá ze sestavy tanečních kroků, ze kterých se tvoří sestava, která se tančí po dobu celé skladby. Tanec se tancuje v řadách (line) a tančí jej samostatní tanečníci; existují kluby (skupiny) které se věnují čistě Line Dance.
  • CLOGGING: country step, při němž je taneční rytmus zdůrazněn údery špičkami či patami bot opatřenými speciálními "plechy".
  • Kromě těchto druhů tanců jsou mezi country tance řazeny irské (a staroanglické), skotské, mexické a některé další druhy tanců

PRO VŠECHNY SOUTĚŽE PLATÍ VŠEOBECNÁ PRAVIDLA.

Naleznete zde kompletní textové informace pro trenéry v PDF, ale také přehled všech potřebných čísel v tabulce TORIN, jako jsou délky vystoupení, pro jednotlivé disciplíny, slučování kategorií a řadu dalších důležitých informací.